عوامل تاثیرگذار بر قیمت قطعات دستگاه سی ان سی

عوامل تاثیرگزار بر قیمت قطعه کار دستگاه cnc

هنگامی که به دنبال خرید دستگاه cnc و یا قطعات دستگاه CNC می گردید ، با قیمت های بسیار وحشتناک قطعات روبرو می شوید که در نهایت ممکن است از خرید منصرف شوید و حقیقت این است که عوامل زیادی در قیمت قطعات دستگاه CNC تاثیر گزار است.این شامل زمان تولید ، مواد اولیه ، محیط و پیچیدگی آنها است.در زیر ، ما به عنوان کارشناس دستگاه cnc تعدادی از این عوامل را بررسی خواهیم کرد.

  • مواد اولیه قطعات

مواد اولیه ای که در ساخت قطعات استفاده می شود ، بر قیمت آنها تاثیر می گذارد.زمان پردازش مواد مختلف ، متفاوت است.به عنوان مثال ، ماشین کاری فولاد و آلیاژهای آن ممکن است طولانی تر از مس باشد.این بدان معنی است که تولید کننده منابع بیشتری را برای ماشینکاری فولاد صرف می کند تا مس.به همین ترتیب ، قیمت قطعات فولادی در مقایسه با مس بالاتر خواهد بود.

در حالت ایده آل ، هرچه ماده سخت تر باشد ، قیمت آن نیز بالاتر می رود.علاوه بر این ، در دسترس بودن مواد نیز در هزینه موثر است.موادی که سخت تر در دسترس هستند ، معمولاً گران ترند و از این رو هزینه افزایش می یابد.

  • تجهیزات مورد استفاده در تولید

ماشین آلات مورد استفاده در تولید قطعات مختلف ، تعیین می کند که تولید کننده چه مقدار آن را بفروشد.اگر سازنده تمام ماشین آلات مورد نیاز را نداشته باشد ، هزینه های برون سپاری بخشی از کار را نیز بر روی قیمت لحاظ می کند.علاوه بر این ، اگر فرآیند دستگاه را مستهلک کند ، آن هزینه نیز در قیمت نهایی محاسبه می شود.به همین دلیل است که برخی از قطعات کوچک گران هستند.

  • پیچیدگی و اندازه قطعه

پیچیدگی یک قطعه دستگاه CNC باعث افزایش زمان استفاده در تولید آن می شود.این به نوبه خود باعث افزایش هزینه های تولیدی می شود.همچنین تراشیدن برخی از طرح ها و اشکال از ماشین آلات و فرایندهای بیشتری بهره می برد ، بنابراین ، تولید کننده با افزایش پیچیدگی ، هزینه قطعه را افزایش می دهد.

علاوه بر این ، اندازه قطعه تولیدی نیز هزینه های آن را تشکیل می دهد.هرچه قطعه بزرگتر باشد ، از مواد بیشتری استفاده خواهد شد و مدت زمان بیشتری برای ماشینکاری لازم است.قطعات بزرگ ممکن است برای تکمیل مراحل نهایی به ماشین آلات بیشتری احتیاج داشته باشند و این باعث افزایش هزینه آنها می شود.بنابراین ، یک قطعه کوچک احتمالاً بسیار ارزان تر از یک قطعه بزرگتر است.

  • تعداد قطعات تولید شده

یکی از ساده ترین کارها برای به دست آوردن قطعات ماشین CNC با قیمت کمتر ، سفارش محصولات عمده این قطعه است.این امر به این دلیل است که هنگام تولید با حجم زیاد ، هزینه تولید ارزان تر از هنگام کار با قطعات منفرد است.با استفاده از قطعات بیشتر ، ماشین ها را می توان به صورت خودکار تنظیم کرد و هزینه های کار به شدت کاهش می یابد.با این حال ، سفارشات کوچک ممکن است به تولید دست ساز نیاز داشته باشد و این هزینه های ناشی از آن را افزایش می دهد.

  • قدرت و دقت لازم است

دقت و قدرت هدف هر فرآیند ماشینکاری CNC است.با این حال ، این روند هزینه دارد.تولیدکنندگان معمولاً با توجه به سطح قدرت و دقت مورد نیاز خود قیمت های خود را افزایش می دهند.اگر به تحمل و دقت زیاد نیاز دارید ، تولید کننده ممکن است به استفاده از مجموعه دیگری از تجهیزات و ابزارها نیاز داشته باشد.همچنین او ممکن است زمان بیشتری را صرف کند تا به قدرت و دقت لازم برسد.این به طور خودکار به هزینه های بیشتری برای قطعه تبدیل می شود.دقت بالاتر با اتمام و طراحی های منحصر به فرد ، هزینه یک قطعه را افزایش می دهد – صرف نظر از کوچک بودن آن.

  • هزینه های اضافی ساخت

در کنار مواد ، نیروی کار و کیفیت قطعات ، عوامل خارجی زیادی بر قیمت یک قطعه CNC تأثیر می گذارد.این شامل هزینه های مالیاتی برای مواد خاص و محصول نهایی است.همچنین ممکن است هزینه های حمل و نقل ، هزینه های مدیریتی و سایر هزینه های متفرقه وجود داشته باشد که ممکن است در این راه جمع شود.به یاد داشته باشید ، تولید کننده همچنین باید از کل فرآیند سود کسب کند.

سخن نهایی

قیمت یک قطعه دستگاه CNC توسط بسیاری از موارد تعیین می شود و حتی اگر تولید داخلی را انتخاب کنید ، باز هم با همین موانع روبرو خواهید شد.بنابراین ، به جای فکر کردن در مورد قیمت قطعات سی ان سی ، باید هوشمند باشید.یک تولید کننده با کیفیت پیدا کنید که کیفیت مورد نیاز شما را فراهم کند و در مورد هزینه های خود شفاف باشد.به این ترتیب ، قطعات با کیفیت و قیمت مناسب خواهید داشت!

tak-admin
ارسال دیدگاه