اسپیندل تسمه ای

اسپیندل تسمه ای

اسپیندل تسمه ای (belt drive) فرز CNC

تنظیمات این  اسپیندل به گونه ای است که  حرکت یک موتور خارجی را به وسیله یک تسمه v شکل یا تسمه دندانه دار به اسپیندل اصلی انتقال می دهد .این نوع از مکانیزم اسپیندل  به طور گسترده ای در ماشینکاری بخاطر قیمت پایین و انتقال نامی قدرت موتور نسبت به اسپیندل مورد استفاده قرار می گیرد. بهره وری این نوع مکانیزم اسپیندل، از لحاظ انتقال قدرت موتور به اسپیندل  95٪ این کمی کمتر از مکانیزم دایرکت که 100 هست می باشد ولی به وضوح از مکانیزم چرخدنده که کمتر از 90 هست بهتر می باشد.
اسپیندل تسمه (belt drive) می تواند به سرعت متوسط (15000 دور در دقیقه) با گشتاور بالا  همراه با رندمان بالا به خوبی برسد . اما در سرعت های پایین (1،000 دور در دقیقه)، بسته به نوع تسمه و نسبت انتقال این توانایی وجود ندارد.  در مقابل، در سرعت های کم، اسپیندل گیربکسی گشتاور را  بهتر منتقل می کنند و در سرعت بالا، اسپیندل مستقیم (direct drive) بهتر هستند. همچنین (در شرایطی که الزامات دقت ابعادی و کیفیت سطح بالا هستند) زیرا اسپیندل  (direct drive) لرزش و سر و صدای کمتری تولید می کند.  با این حال، اسپیندل تسمه ای بسیار متنوع است، آنها برای انواع مختلفی از مشاغل مورد استفاده قرار می گیرند. که الزامات اصلی آن بین حد گشتاور بالا / سرعت چرخش کم و گشتاور کم / سرعت بالا معایب سیستم کمربند ایمنی عبارتند از:
• آنها در مقایسه با دیگر اسپیندل های مستقیم  (direct drive)، در اثر گرما به طور قابل توجهی افزایش طول می یابند که  به دلیل تماس دائمی تسمه با پولی می باشد
• اسپیندل تسمه ای (belt drive) دارای نویز هست که به علت حرکت تسمه هست
• کشش تسمه باعث ایجاد نیروی شعاعی در شفت می شود که باید بلبرینگ های قوی تری برای اسپیندل انتخاب شود.
-مزایا
همانطور که موتور و اسپیندل جداگانه هستند، تعمیر و نگهداری این نوع از اسپیندل ساده است، اگر چه از سوی دیگر فضای بیشتری مورد نیاز است.

 

tak-admin
ارسال دیدگاه